המסת שומן בהקפאה

 

קריוליפוליזיס שיטה חדשה לחיטוב הגוף

 
ללא ספק, כולנו רוצים להיות רזים וחתיכים, בלי שום משקל עודף, אנחנו עושים הכל מען זה, משדלים לאכול בריא, עושים לא מעט ספורט, ומכניסים לשגרת היום דברים שצריך לעשות למען חיטוב הגוף, עם כל זה, ישנם אזורים בגוף שמצטברים שם לא מעט שומנים למשל: בטן ויריכיים, ומותניים.

 

איך להפטר מכל השומן המיותר באזורים לא צפויים

 
עד לא מזמן, שאיבת שומן כירורגית, הייתה השיטה הבולטת והראשונה להפטר משומן מיותר ועיצוב הגוף.
מה עושים במקרה שלא רוצים ולא מתאפשר שאיבה כירורגית להפטר מהשומן? מה עושים במקרה שמצטבר שומן באזורים שונים בגוף ואין דרך להפטר מזה גם כשאנחנו עושים ספורט ואין דרך להפטר מאזור אחד בשאיבה כירורגית?
לפני מספר שנים בצעו תצפית קלינית שבה גילו כי ריקמת השומן רגישה לקור הרבה יותר מרקמות הגוף האחרות.
מזון קר, בשונה מהרגיל, רגם לבעיות בשעת אכילה לתינוקות חשיפה לפגיע ברקמת השומן שבסביב הפה.
תצפית זו הפכה את השיטה לפריצת דרך חדשה בתחום "קריוליפוליזם" הבינו שאם מקררים אזור ספציפי בגוף לטמפ' של 8 מעלות לתקופה ממושכתיחסית, תאי השומן באזור הקר נפגעים בעוד שחלקים אחרים ללא שומן כלל לא נפגעים, אחד המכשירים להמסת שומן באמצעות קור פותח במטרה למקד קור באזור ספציפי בגוף לגרום לתאי השומן להתפרק ולשאר חלקי הגוף להשמר ולא להיות מושפעים מהקור הנקודתי באזור שומני.
 

תהליך הטיפול – המסת שומן ממוקד

 
במהלך הטיפול מצמידים ידית לאזור השומן, הידית המקררת את האזור לטמפרטורה של עד מינו 8 מעלות צלזיוס למשך שעה, ניתן לעבוד על שני אזורים במקביל אך זמן הטיפול עלול להיות ארוך במקרה ועובדים על יותר מאזור אחד, לאחר הטיפול מבצעים לאזור הטיפול עיסוי בכדי לגרום לאזור להפשיר.
 

האם המסת שומן בקור כואבת?

 
ישנה רגישות אינדיבידואלית לכל גוף באופן שונה, אבל אי אפשר להגיד שזה גורם לכאב, יש כאלו שרגישים יותר לקור ולכ ההרגשה שונה ממטופל למטופל, אצלינו בקליניקה המטופלים יכולים לצפות בטלויזיה, האזין למוזיקה ואפילו לקרוא ספרבזמן ההפשרה של האזור לאחר הטיפול, ישנה תחושה של אי נוחות ולכן כחלק מהטיפול, יש צורך לעיסוי באזור הטיפול כדי להקל את התחושה הלא נעימה ואי נוחות, אי הנוחות נמשכת כרבע שעה מעת סיום הטיפול.
 

מתי מרגישים את השינוי בפרוק השומן?

 
לאחר התליך הטיפול, תאי השומן עוברים תהליך של פירוק איטי בהדרגתיות. רק לאחר פירוק של תאי שומן רבים, מתחילים לראות שינוי בקוטר האזור המטופל, אך את התוצאות מרגישים ואף רואים רק לאחר 4 עד 6 שבועות מהטיפול.
 

מהם תופעות הלוואי אם יש?

 
לאחר התליך הטיפול, תאי השומן עוברים תהליך של פירוק איטי בהדרגתיות. רק לאחר פירוק של תאי שומן רבים, מתחילים לראות שינוי בקוטר האזור המטופל, אך את התוצאות מרגישים ואף רואים רק לאחר 4 עד 6 שבועות מהטיפול.
 

האם ישנה אפקטיביות לכל אחד באותה מידה?

 
הטיפול משפיע לכל אחד שונה, גם בשאיבת שומן כירורגית קלאסית, ההשפעה אינדיבידואלית מאדם לאדם באופן שונה, הצורך בכמות הטיפולים משתנה מאזור אחד בגוף לאזור אחר וכמובן שונה בין מטופל למטופל באופן ייחודי ולכן כמות הטיפולים לא ידוע מראש אלא לפי ההשפעה לאחר כל טיפול, ישנם מקרים בהם הטיפול הראשון מביא תוצאות, ישנם אזור שחייבים עוד טיפולים, לכל אזור יש לבצע עד 3 טיפולים בתדירות של 6 שבועות בין טיפול לטיפול, חשוב לציין כי שיטת המסת שומן ע"י הקפאה היא לא דרך של ירידה במשקל אלא היא מתאימה לעיצוב הגוף ומתאימה יותר לאנשים שסובלים באזור מסויימים משומן מיותר ולא להוריד במקל הכללי של הגוף.
 

סיכום

 
הבחירה בשיטה המהפכנית של המסת שומן באמצעות קור, ניתן בהחלט להפטר מכמות של שומן לא רצוי באזורים ספציפיים בגוף, הטיפול, אפקטיבי, קל וכלל לא פולשני.
למרות שהמסת שומן זה בעצם עיצוב הגוף ולא הרזיה אן שום ספקכי מדובר בצעקה האחרונה בתחום הצרת היקיפים.